ITT Cannon, LLC CA3102E28-12PWBF80A232F0
CA3102E28-12PWBF80A232F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-12PWBF80A232F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 26POS
Datasheet Download
CA3102E28-12PWBF80A232F0.pdf
Availability of CA3102E28-12PWBF80A232F0
QUANTITY
CA3102E28-12PWBF80A232F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-12PWBF80A232F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-12PWBF80A232F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-12PWBF80A232F0
Related LinksCA3102E28-12, CA3102E28-12PWBF80A232F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-12PWBF80A232F0 Details Description
Related parts for CA3102E28-12PWBF80A232F0
FIXED IND 220UH 450MA 800 MOHM datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WOL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 24"W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
PLUG-INLOW TEMP VERS SIDE PLUNGR datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf