ITT Cannon, LLC CA3102E28-12PWBF80F0A232
CA3102E28-12PWBF80F0A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-12PWBF80F0A232
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 26POS
Datasheet Download
CA3102E28-12PWBF80F0A232.pdf
Availability of CA3102E28-12PWBF80F0A232
QUANTITY
CA3102E28-12PWBF80F0A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-12PWBF80F0A232
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-12PWBF80F0A232
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-12PWBF80F0A232
Related LinksCA3102E28-12, CA3102E28-12PWBF80F0A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-12PWBF80F0A232 Details Description
Related parts for CA3102E28-12PWBF80F0A232
IC ADC 22BIT 2.7V 1CH 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 12"L X 10"W datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ ISM SMD datasheet.pdf