ITT Cannon, LLC CA3102E28-12SB04
CA3102E28-12SB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-12SB04
Brief Description
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28-12SB04.pdf
Availability of CA3102E28-12SB04
QUANTITY
CA3102E28-12SB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-12SB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-12SB04
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-12SB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E28-12SB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-12SB04 Details Description
Related parts for CA3102E28-12SB04
IC MODULATOR DELTA-SIGMA 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" WW datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP REPLCMNT FOR M18 PROX SHIELD datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 9.78NS 256CABGA datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
D SUB MA 30A PCB ANGLED SOLDER C datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf