ITT Cannon, LLC CA3102E28-12SB05
CA3102E28-12SB05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-12SB05
Brief Description
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28-12SB05.pdf
Availability of CA3102E28-12SB05
QUANTITY
CA3102E28-12SB05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-12SB05
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-12SB05
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-12SB05
Related LinksCA3102E2, CA3102E28-12SB05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-12SB05 Details Description
Related parts for CA3102E28-12SB05
LAMP INCAND T-3 1/4 28V WEDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
INSERTION TOOL 9177 SERIES 3 POS datasheet.pdf
FUSE AUTO 70A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 6A 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR LTC4227-1 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf