ITT Cannon, LLC CA3102E28-12SBF80-14
CA3102E28-12SBF80-14 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-12SBF80-14
Brief Description
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28-12SBF80-14.pdf
Availability of CA3102E28-12SBF80-14
QUANTITY
CA3102E28-12SBF80-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-12SBF80-14
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-12SBF80-14
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-12SBF80-14
Related LinksCA3102E28-, CA3102E28-12SBF80-14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-12SBF80-14 Details Description
Related parts for CA3102E28-12SBF80-14
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W SGL 12V OUT SIP4 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf