ITT Cannon, LLC CA3102E28-12SBF80A176
CA3102E28-12SBF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-12SBF80A176
Brief Description
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28-12SBF80A176.pdf
Availability of CA3102E28-12SBF80A176
QUANTITY
CA3102E28-12SBF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-12SBF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-12SBF80A176
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-12SBF80A176
Related LinksCA3102E28-, CA3102E28-12SBF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-12SBF80A176 Details Description
Related parts for CA3102E28-12SBF80A176
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1A SOT89 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
FILTER LINE 250V 10A PANEL datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC SRAM 4M LP 256X16 44TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A 8-LFCSP datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf