ITT Cannon, LLC CA3102E28-21PBF80-05
CA3102E28-21PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-21PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E28-21PBF80-05.pdf
Availability of CA3102E28-21PBF80-05
QUANTITY
CA3102E28-21PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-21PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-21PBF80-05
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-21PBF80-05
Related LinksCA3102E28-, CA3102E28-21PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-21PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E28-21PBF80-05
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 2.8A (Switch) Backlight SOT-23-5 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.5A SOT-23 datasheet.pdf
LED PNL MNT 125/250V CLEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF LOW-T datasheet.pdf
RES 825 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf