ITT Cannon, LLC CA3102E28-21PWB
CA3102E28-21PWB picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-21PWB
Brief Description
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E28-21PWB.pdf
Availability of CA3102E28-21PWB
QUANTITY
CA3102E28-21PWB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-21PWB
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-21PWB
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-21PWB
Related LinksCA3102E, CA3102E28-21PWB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-21PWB Details Description
Related parts for CA3102E28-21PWB
CONN HEADER R/A .100 6POS 15AU datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 6A 6-TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 320MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
D4SL-N3QDG-D4N datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf