ITT Cannon, LLC CA3102E28-21PXBF80
CA3102E28-21PXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-21PXBF80
Brief Description
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E28-21PXBF80.pdf
Availability of CA3102E28-21PXBF80
QUANTITY
CA3102E28-21PXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-21PXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-21PXBF80
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-21PXBF80
Related LinksCA3102E28, CA3102E28-21PXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-21PXBF80 Details Description
Related parts for CA3102E28-21PXBF80
RES SMD 80.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC XDCP 128-TAP 50KOHM 8-TDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC AUDIO MICROPHONE AMP 8-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
D4NH-6BAS datasheet.pdf
MICRO 100C S 48" WHT JACKP NI datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf