ITT Cannon, LLC CA3102E28-22PBF80-05
CA3102E28-22PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-22PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E28-22PBF80-05.pdf
Availability of CA3102E28-22PBF80-05
QUANTITY
CA3102E28-22PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-22PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-22PBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-22PBF80-05
Related LinksCA3102E28-, CA3102E28-22PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-22PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E28-22PBF80-05
RES SMD 267 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 92POS .100" DL TIN datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN PIN 15-18AWG GOLD datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 3.5MM datasheet.pdf
IDT 100 ASSY FDTO 9POS TIN datasheet.pdf
XBEE PRO RS485 ADAPTER RPSMA datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO220AA datasheet.pdf