ITT Cannon, LLC CA3102E28-22PXB04
CA3102E28-22PXB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-22PXB04
Brief Description
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E28-22PXB04.pdf
Availability of CA3102E28-22PXB04
QUANTITY
CA3102E28-22PXB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-22PXB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-22PXB04
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-22PXB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E28-22PXB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-22PXB04 Details Description
Related parts for CA3102E28-22PXB04
JUMPER-H1502TR/A3049L/H1502TR 12 datasheet.pdf
MCU 16BIT 128K FLASH 144PQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 6POS GOLD PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 650MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ALARM MONITOR datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL 1.27MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf