ITT Cannon, LLC CA3102E28A63SB109
CA3102E28A63SB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28A63SB109
Brief Description
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28A63SB109.pdf
Availability of CA3102E28A63SB109
QUANTITY
CA3102E28A63SB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28A63SB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E28A63SB109
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions28
Shell Size - Insert28-A63
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28A63SB109
Related LinksCA3102E2, CA3102E28A63SB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28A63SB109 Details Description
Related parts for CA3102E28A63SB109
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
BEAD FERRITE 150 OHM 2A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 3.5MM datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
RES 551 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 20W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf