ITT Cannon, LLC CA3102E32-7PBF80-05
CA3102E32-7PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32-7PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E32-7PBF80-05.pdf
Availability of CA3102E32-7PBF80-05
QUANTITY
CA3102E32-7PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32-7PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E32-7PBF80-05
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions35
Shell Size - Insert32-7
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32-7PBF80-05
Related LinksCA3102E32, CA3102E32-7PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32-7PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E32-7PBF80-05
CONN FFC BOTTOM 3POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 12POS SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 80MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 2.58K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 48MM datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf