ITT Cannon, LLC CA3102E32-7PBF80
CA3102E32-7PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32-7PBF80
Brief Description
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E32-7PBF80.pdf
Availability of CA3102E32-7PBF80
QUANTITY
CA3102E32-7PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32-7PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E32-7PBF80
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions35
Shell Size - Insert32-7
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32-7PBF80
Related LinksCA3102E3, CA3102E32-7PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32-7PBF80 Details Description
Related parts for CA3102E32-7PBF80
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 8A TO220AC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIREFLEX FIBERGLASS 1/4" RED 50' datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8030AR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 239MA 1.2 OHM datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR RH 2% 6DFN datasheet.pdf
COMBO 5W5 F PCB R/A HP TIN datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf