ITT Cannon, LLC CA3102E32A55PBF80F0
CA3102E32A55PBF80F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32A55PBF80F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 55POS
Datasheet Download
CA3102E32A55PBF80F0.pdf
Availability of CA3102E32A55PBF80F0
QUANTITY
CA3102E32A55PBF80F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32A55PBF80F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E32A55PBF80F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32A55PBF80F0
Related LinksCA3102E32, CA3102E32A55PBF80F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32A55PBF80F0 Details Description
Related parts for CA3102E32A55PBF80F0
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
Crystal 6.1440MHz 50ppm 12pF 120 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TXRX 20BIT TRANSLATNG 56TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf