ITT Cannon, LLC CA3102R16S-4PF80
CA3102R16S-4PF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R16S-4PF80
Brief Description
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102R16S-4PF80.pdf
Availability of CA3102R16S-4PF80
QUANTITY
CA3102R16S-4PF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R16S-4PF80
Internal Part NumberEIS-CA3102R16S-4PF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert16S-4
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R16S-4PF80
Related LinksCA3102R1, CA3102R16S-4PF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R16S-4PF80 Details Description
Related parts for CA3102R16S-4PF80
IC TXRX RS-232 3:5 2.7V 28SSOP datasheet.pdf
LED LASER DOME LENS 850NM PILL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 1.169K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG BLUE 100' datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 470 PF 10% 1600VDC datasheet.pdf