ITT Cannon, LLC CA3102R22-19P
CA3102R22-19P picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R22-19P
Brief Description
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102R22-19P.pdf
Availability of CA3102R22-19P
QUANTITY
CA3102R22-19P Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R22-19P
Internal Part NumberEIS-CA3102R22-19P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R22-19P
Related LinksCA3102, CA3102R22-19P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R22-19P Details Description
Related parts for CA3102R22-19P
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf