ITT Cannon, LLC CA3102R24-28SA176
CA3102R24-28SA176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R24-28SA176
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102R24-28SA176.pdf
Availability of CA3102R24-28SA176
QUANTITY
CA3102R24-28SA176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R24-28SA176
Internal Part NumberEIS-CA3102R24-28SA176
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R24-28SA176
Related LinksCA3102R2, CA3102R24-28SA176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R24-28SA176 Details Description
Related parts for CA3102R24-28SA176
IC TRANSCEIVER CAN HS 8-SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16L784 64TQFP datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 15K OHM 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B FLASH SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
DIE SET M/10 BLANK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 120W datasheet.pdf