ITT Cannon, LLC CA3102R24-28SF183
CA3102R24-28SF183 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R24-28SF183
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102R24-28SF183.pdf
Availability of CA3102R24-28SF183
QUANTITY
CA3102R24-28SF183 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R24-28SF183
Internal Part NumberEIS-CA3102R24-28SF183
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R24-28SF183
Related LinksCA3102R2, CA3102R24-28SF183 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R24-28SF183 Details Description
Related parts for CA3102R24-28SF183
FIXED IND 5.6UH 11.4A 6 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK GEN SPREAD SPECTRUM 8MSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 60A datasheet.pdf
SR BTS WW 50 11 ASY P datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS STR 2.5MM datasheet.pdf