ITT Cannon, LLC CA3102R28-9PXF80
CA3102R28-9PXF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R28-9PXF80
Brief Description
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102R28-9PXF80.pdf
Availability of CA3102R28-9PXF80
QUANTITY
CA3102R28-9PXF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R28-9PXF80
Internal Part NumberEIS-CA3102R28-9PXF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions12
Shell Size - Insert28-9
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R28-9PXF80
Related LinksCA3102R2, CA3102R28-9PXF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R28-9PXF80 Details Description
Related parts for CA3102R28-9PXF80
CABLE 15COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP MC CC 380MHZ datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 1A NMP datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf