ITT Cannon, LLC CA3102R36-A66SF80
CA3102R36-A66SF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R36-A66SF80
Brief Description
CONN RCPT 56POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102R36-A66SF80.pdf
Availability of CA3102R36-A66SF80
QUANTITY
CA3102R36-A66SF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R36-A66SF80
Internal Part NumberEIS-CA3102R36-A66SF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions56
Shell Size - Insert36-A66
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R36-A66SF80
Related LinksCA3102R3, CA3102R36-A66SF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R36-A66SF80 Details Description
Related parts for CA3102R36-A66SF80
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 4.7K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
BLADE TORX T27 4" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
26500 61C 61#20 PIN RECP datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG,LC SEC RED datasheet.pdf