ITT Cannon, LLC CA3102R36A34PF80
CA3102R36A34PF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R36A34PF80
Brief Description
CONN RCPT 52POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102R36A34PF80.pdf
Availability of CA3102R36A34PF80
QUANTITY
CA3102R36A34PF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R36A34PF80
Internal Part NumberEIS-CA3102R36A34PF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions52
Shell Size - Insert36-A34
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R36A34PF80
Related LinksCA3102R3, CA3102R36A34PF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R36A34PF80 Details Description
Related parts for CA3102R36A34PF80
CAP ALUM 56000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 24V 80A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 13BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf