ITT Cannon, LLC CA3102R36A46SF80
CA3102R36A46SF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R36A46SF80
Brief Description
CONN RCPT 27POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102R36A46SF80.pdf
Availability of CA3102R36A46SF80
QUANTITY
CA3102R36A46SF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R36A46SF80
Internal Part NumberEIS-CA3102R36A46SF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions27
Shell Size - Insert36-A46
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R36A46SF80
Related LinksCA3102R3, CA3102R36A46SF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R36A46SF80 Details Description
Related parts for CA3102R36A46SF80
RES 3.09K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 16-MLF datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT BLU/AQUA datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 6.1MM datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2W datasheet.pdf