ITT Cannon, LLC CA3106E12S-3PZBF80
CA3106E12S-3PZBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E12S-3PZBF80
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E12S-3PZBF80.pdf
Availability of CA3106E12S-3PZBF80
QUANTITY
CA3106E12S-3PZBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E12S-3PZBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E12S-3PZBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert12S-3
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationZ
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E12S-3PZBF80
Related LinksCA3106E12, CA3106E12S-3PZBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E12S-3PZBF80 Details Description
Related parts for CA3106E12S-3PZBF80
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HD TERM CLIP THD POST datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 7.92MM PCB TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 7.5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf