ITT Cannon, LLC CA3106E18-20SBF80
CA3106E18-20SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E18-20SBF80
Brief Description
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E18-20SBF80.pdf
Availability of CA3106E18-20SBF80
QUANTITY
CA3106E18-20SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E18-20SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E18-20SBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert18-20
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E18-20SBF80
Related LinksCA3106E1, CA3106E18-20SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E18-20SBF80 Details Description
Related parts for CA3106E18-20SBF80
RES SMD 280K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 39.2OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LABEL LSR POLY SIL 2.00 X 1.00" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 374 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.6A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 3.5MM STACK HGHT datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 135MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
JQ RELAY 1 FORM C 48V datasheet.pdf
1000UF 35V 12.5X25 85C RAD datasheet.pdf