ITT Cannon, LLC CA3106E18-3PB15
CA3106E18-3PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E18-3PB15
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E18-3PB15.pdf
Availability of CA3106E18-3PB15
QUANTITY
CA3106E18-3PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E18-3PB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E18-3PB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert18-3
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E18-3PB15
Related LinksCA3106E, CA3106E18-3PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E18-3PB15 Details Description
Related parts for CA3106E18-3PB15
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
TRANSFORMER CCFL INVERT 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 48POS 0.156 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 34POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
SMART SLAVE IP67 8 PT OUT PNP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf