ITT Cannon, LLC CA3106E20-18PB15
CA3106E20-18PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20-18PB15
Brief Description
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E20-18PB15.pdf
Availability of CA3106E20-18PB15
QUANTITY
CA3106E20-18PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20-18PB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E20-18PB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions9
Shell Size - Insert20-18
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20-18PB15
Related LinksCA3106E2, CA3106E20-18PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20-18PB15 Details Description
Related parts for CA3106E20-18PB15
LED SPACER SQUARE T-1 3/4 3/4" datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 765MA 140 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 8.7A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC UART DUAL 44-QFP datasheet.pdf
KIT DEV FOR MT9V034 MONO datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS SMD R/A TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
470UF 10V 8X10 datasheet.pdf