ITT Cannon, LLC CA3106E20-22SXBF80
CA3106E20-22SXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20-22SXBF80
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E20-22SXBF80.pdf
Availability of CA3106E20-22SXBF80
QUANTITY
CA3106E20-22SXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20-22SXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E20-22SXBF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20-22SXBF80
Related LinksCA3106E20, CA3106E20-22SXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20-22SXBF80 Details Description
Related parts for CA3106E20-22SXBF80
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL MODULE DAC5682Z datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 8POS GOLD SMD datasheet.pdf
SNSW 0.1A SLDR NONE datasheet.pdf
IC COUNTER 4-BIT SYNC 16-SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 130UH 250MA 5.45 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
TAPE 5906 VHB FOAM 1" X 72YD datasheet.pdf