ITT Cannon, LLC CA3106E20-27SB02F0
CA3106E20-27SB02F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20-27SB02F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CB 14C 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CA3106E20-27SB02F0.pdf
Availability of CA3106E20-27SB02F0
QUANTITY
CA3106E20-27SB02F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20-27SB02F0
Internal Part NumberEIS-CA3106E20-27SB02F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20-27SB02F0
Related LinksCA3106E20, CA3106E20-27SB02F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20-27SB02F0 Details Description
Related parts for CA3106E20-27SB02F0
LED GRN RECT MODULAR VERT datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
GASKET BECU ALLOY 6.35X406.4MM datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
LED 18MM RED 120V WIRE PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf