ITT Cannon, LLC CA3106E20-27SB03F0
CA3106E20-27SB03F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20-27SB03F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CB 14C 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CA3106E20-27SB03F0.pdf
Availability of CA3106E20-27SB03F0
QUANTITY
CA3106E20-27SB03F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20-27SB03F0
Internal Part NumberEIS-CA3106E20-27SB03F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20-27SB03F0
Related LinksCA3106E20, CA3106E20-27SB03F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20-27SB03F0 Details Description
Related parts for CA3106E20-27SB03F0
FUSE .160A 250V VLT BRRIER AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8MSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 1206 datasheet.pdf
ATTENUATOR PAD CHIP 1W 7DB datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 140 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf