ITT Cannon, LLC CA3106E20A48S-B-15
CA3106E20A48S-B-15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20A48S-B-15
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E20A48S-B-15.pdf
Availability of CA3106E20A48S-B-15
QUANTITY
CA3106E20A48S-B-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20A48S-B-15
Internal Part NumberEIS-CA3106E20A48S-B-15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert20-A48
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20A48S-B-15
Related LinksCA3106E20, CA3106E20A48S-B-15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20A48S-B-15 Details Description
Related parts for CA3106E20A48S-B-15
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FRONT SNAP-IN datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100' datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 3W 3637 datasheet.pdf