ITT Cannon, LLC CA3106E20A48SXB01
CA3106E20A48SXB01 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20A48SXB01
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E20A48SXB01.pdf
Availability of CA3106E20A48SXB01
QUANTITY
CA3106E20A48SXB01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20A48SXB01
Internal Part NumberEIS-CA3106E20A48SXB01
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert20-A48
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20A48SXB01
Related LinksCA3106E2, CA3106E20A48SXB01 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20A48SXB01 Details Description
Related parts for CA3106E20A48SXB01
TVS DIODE 15VWM 24VC 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER SMD TIN 12POS datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 8GBIT datasheet.pdf
IC MCU LPC 8K FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf