ITT Cannon, LLC CA3106E22-10SB
CA3106E22-10SB picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-10SB
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E22-10SB.pdf
Availability of CA3106E22-10SB
QUANTITY
CA3106E22-10SB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-10SB
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-10SB
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-10
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated1250VAC, 1750VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-10SB
Related LinksCA3106E, CA3106E22-10SB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-10SB Details Description
Related parts for CA3106E22-10SB
IDC CABLE - MKR16K/MC16F/MPR16K datasheet.pdf
PC TEST TERMINAL LUG .130" DIM. datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.80V SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC AMP BTL DUAL 2X20W 15CLIPWATT datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 10POS ORG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO13 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
BRIDGE RECT 4A GPP 200V GBL datasheet.pdf