ITT Cannon, LLC CA3106E22-14PB03
CA3106E22-14PB03 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-14PB03
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E22-14PB03.pdf
Availability of CA3106E22-14PB03
QUANTITY
CA3106E22-14PB03 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-14PB03
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-14PB03
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-14PB03
Related LinksCA3106E2, CA3106E22-14PB03 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-14PB03 Details Description
Related parts for CA3106E22-14PB03
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf