ITT Cannon, LLC CA3106E22-14PBF80
CA3106E22-14PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-14PBF80
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E22-14PBF80.pdf
Availability of CA3106E22-14PBF80
QUANTITY
CA3106E22-14PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-14PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-14PBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-14PBF80
Related LinksCA3106E2, CA3106E22-14PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-14PBF80 Details Description
Related parts for CA3106E22-14PBF80
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
FAN BLOWER 80X32.4MM 12V WT12B3 datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 47.31X22 X 25.5" datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 16SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CBL 6POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 64POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 51V 14A 700W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf