ITT Cannon, LLC CA3106E22-14PBF80A232
CA3106E22-14PBF80A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-14PBF80A232
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E22-14PBF80A232.pdf
Availability of CA3106E22-14PBF80A232
QUANTITY
CA3106E22-14PBF80A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-14PBF80A232
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-14PBF80A232
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-14PBF80A232
Related LinksCA3106E22-, CA3106E22-14PBF80A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-14PBF80A232 Details Description
Related parts for CA3106E22-14PBF80A232
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS STR datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 10.6V 14SOIC datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 48TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
68POS HDR ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 100MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD523 datasheet.pdf
25POS F R/A .318 TY4 FILTER datasheet.pdf