ITT Cannon, LLC CA3106E22-14SZF80
CA3106E22-14SZF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-14SZF80
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E22-14SZF80.pdf
Availability of CA3106E22-14SZF80
QUANTITY
CA3106E22-14SZF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-14SZF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-14SZF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationZ
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-14SZF80
Related LinksCA3106E2, CA3106E22-14SZF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-14SZF80 Details Description
Related parts for CA3106E22-14SZF80
FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
FERRULE 6.0MM 20 BLK 1 = 100PCS datasheet.pdf
CONTACT PIN 14AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 14POS datasheet.pdf
STRAIN RELIEF W/CAP FOR PUW CONN datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 3W SMB datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRGHT PIN datasheet.pdf