ITT Cannon, LLC CA3106E22-18PBF80A232
CA3106E22-18PBF80A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-18PBF80A232
Brief Description
CONN PLUG 8POS INLINE PIN
Datasheet Download
CA3106E22-18PBF80A232.pdf
Availability of CA3106E22-18PBF80A232
QUANTITY
CA3106E22-18PBF80A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-18PBF80A232
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-18PBF80A232
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-18
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-18PBF80A232
Related LinksCA3106E22-, CA3106E22-18PBF80A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-18PBF80A232 Details Description
Related parts for CA3106E22-18PBF80A232
IC OPAMP INSTR 25MHZ 16CDIP datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 6A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=50FT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 63V SCREW datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf