ITT Cannon, LLC CA3106E22-22SBF80F0
CA3106E22-22SBF80F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-22SBF80F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG INLINE MNT PLUG 4POS
Datasheet Download
CA3106E22-22SBF80F0.pdf
Availability of CA3106E22-22SBF80F0
QUANTITY
CA3106E22-22SBF80F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-22SBF80F0
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-22SBF80F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size8
FeaturesStrain Relief
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-22SBF80F0
Related LinksCA3106E22, CA3106E22-22SBF80F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-22SBF80F0 Details Description
Related parts for CA3106E22-22SBF80F0
CONN SCREWLOCK DSUB FEMALE 4-40 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 5.17KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 4"X30' S FIN datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 3W SMB datasheet.pdf