ITT Cannon, LLC CA3106E22-23PB01A176
CA3106E22-23PB01A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-23PB01A176
Brief Description
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E22-23PB01A176.pdf
Availability of CA3106E22-23PB01A176
QUANTITY
CA3106E22-23PB01A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-23PB01A176
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-23PB01A176
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-23PB01A176
Related LinksCA3106E22-, CA3106E22-23PB01A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-23PB01A176 Details Description
Related parts for CA3106E22-23PB01A176
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.4A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8TVSP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf