ITT Cannon, LLC CA3106E22-23SBF80
CA3106E22-23SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-23SBF80
Brief Description
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E22-23SBF80.pdf
Availability of CA3106E22-23SBF80
QUANTITY
CA3106E22-23SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-23SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-23SBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-23SBF80
Related LinksCA3106E2, CA3106E22-23SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-23SBF80 Details Description
Related parts for CA3106E22-23SBF80
IC TXRX DUAL 2PORT ESD 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED 2DIG 0.56" TH datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 19POS 1MM 18" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 85W datasheet.pdf