ITT Cannon, LLC CA3106E24-10SF80A206
CA3106E24-10SF80A206 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-10SF80A206
Brief Description
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-10SF80A206.pdf
Availability of CA3106E24-10SF80A206
QUANTITY
CA3106E24-10SF80A206 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-10SF80A206
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-10SF80A206
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Zinc Plated, Black
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-10SF80A206
Related LinksCA3106E24-, CA3106E24-10SF80A206 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-10SF80A206 Details Description
Related parts for CA3106E24-10SF80A206
FIXED IND 3.9UH 130MA 1.4 OHM datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .300" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf