ITT Cannon, LLC CA3106E24-11PBF80A232
CA3106E24-11PBF80A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-11PBF80A232
Brief Description
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24-11PBF80A232.pdf
Availability of CA3106E24-11PBF80A232
QUANTITY
CA3106E24-11PBF80A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-11PBF80A232
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-11PBF80A232
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions9
Shell Size - Insert24-11
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-11PBF80A232
Related LinksCA3106E24-, CA3106E24-11PBF80A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-11PBF80A232 Details Description
Related parts for CA3106E24-11PBF80A232
TRANSDUCER 10000# PRES 0.5-4.5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 48V datasheet.pdf
OSC XO 45.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 103 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
AB 5C 3#12, 2#8 PIN PLUG datasheet.pdf
GSM 3 V Receiver IF Subsystem IC datasheet.pdf