ITT Cannon, LLC CA3106E24-28PBF80A176
CA3106E24-28PBF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28PBF80A176
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24-28PBF80A176.pdf
Availability of CA3106E24-28PBF80A176
QUANTITY
CA3106E24-28PBF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28PBF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28PBF80A176
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-28PBF80A176
Related LinksCA3106E24-, CA3106E24-28PBF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-28PBF80A176 Details Description
Related parts for CA3106E24-28PBF80A176
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 4.35V SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 18.67MM datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
.500 VERT HDR W/O MTG HO datasheet.pdf
LABEL PANEL RAISED datasheet.pdf
INDENTER datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf