ITT Cannon, LLC CA3106E24-28PXB01
CA3106E24-28PXB01 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28PXB01
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24-28PXB01.pdf
Availability of CA3106E24-28PXB01
QUANTITY
CA3106E24-28PXB01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28PXB01
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28PXB01
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-28PXB01
Related LinksCA3106E2, CA3106E24-28PXB01 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-28PXB01 Details Description
Related parts for CA3106E24-28PXB01
CONN SODIMM 200POS R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENS PROX M18 5MM PNP-NO 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ATTENUATOR N 18GHZ 50OHM 1DB datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 170MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf