ITT Cannon, LLC CA3106E24-28S06
CA3106E24-28S06 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28S06
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-28S06.pdf
Availability of CA3106E24-28S06
QUANTITY
CA3106E24-28S06 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28S06
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28S06
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-28S06
Related LinksCA3106E, CA3106E24-28S06 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-28S06 Details Description
Related parts for CA3106E24-28S06
RES SMD 845 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 160MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG WHT 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 68POS datasheet.pdf
APPL,HDM EMPO090F140F K datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 275MW SOT323 datasheet.pdf