ITT Cannon, LLC CA3106E24-28SA232
CA3106E24-28SA232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28SA232
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-28SA232.pdf
Availability of CA3106E24-28SA232
QUANTITY
CA3106E24-28SA232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28SA232
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28SA232
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-28SA232
Related LinksCA3106E2, CA3106E24-28SA232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-28SA232 Details Description
Related parts for CA3106E24-28SA232
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 15K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN RECEPT 72POS R/A TIN 2.2MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
TWEEZER POINTED STRONG AA 5.00" datasheet.pdf