ITT Cannon, LLC CA3106E24-28SXBF80
CA3106E24-28SXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28SXBF80
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-28SXBF80.pdf
Availability of CA3106E24-28SXBF80
QUANTITY
CA3106E24-28SXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28SXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28SXBF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-28SXBF80
Related LinksCA3106E24, CA3106E24-28SXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-28SXBF80 Details Description
Related parts for CA3106E24-28SXBF80
LED GREEN 5.3X4.6X4.8MM SMD datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.058DIA TIN datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS 2.5MM SMD .5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
OSC MEMS 19.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 100A SOT227 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf