ITT Cannon, LLC CA3106E24A28PXBF80
CA3106E24A28PXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24A28PXBF80
Brief Description
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24A28PXBF80.pdf
Availability of CA3106E24A28PXBF80
QUANTITY
CA3106E24A28PXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24A28PXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E24A28PXBF80
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24A28PXBF80
Related LinksCA3106E24, CA3106E24A28PXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24A28PXBF80 Details Description
Related parts for CA3106E24A28PXBF80
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
RES SMD 105KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SF 3/12 datasheet.pdf
ACCES UNI SEAL WHITE PG 16 MIN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
CRYSTAL 25.0000MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A datasheet.pdf