ITT Cannon, LLC CA3106E28-11PYB
CA3106E28-11PYB picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-11PYB
Brief Description
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-11PYB.pdf
Availability of CA3106E28-11PYB
QUANTITY
CA3106E28-11PYB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-11PYB
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-11PYB
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions22
Shell Size - Insert28-11
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-11PYB
Related LinksCA3106E, CA3106E28-11PYB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-11PYB Details Description
Related parts for CA3106E28-11PYB
RES 3.9K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED RED 2MM 5V QUAD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 410MA 600 MOHM datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.8PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
CBL 1COND 24AWG 600V WHITE SHLD datasheet.pdf
RES 280 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 25V AXIAL datasheet.pdf